Hyundai galloper II Stuures pastiprinaataajs

DIY - сделай сам
Post Reply
Neps
Ieskrējis uz mirkli
Posts: 31
Joined: 14 Apr 2009, 13:52
Location: Tukums-Rīga-Ogre
Contact:

Hyundai galloper II Stuures pastiprinaataajs

Post by Neps »

Sveiks jau atkal cienījamais lasītāj! Šoreiz pastāstīšu, kā ņēmāmies ar hyundai galloper II stūres pastiprinātāju.
Vispār, kādēļ vajadzēja ņemties, bija eļļas sūce caur nesen ielikto blīvi, kas noslēdz lielo stūres pastiprinātaja ratu, kurš groza pirkstu, kas savukārt groza stūres mehānismu. Pēc īpašnieces teiktā, SP blīve bija jauna, bet tik un tā tai garām sūcās eļļa.
Lai noņemtu stūres pastiprinātāju, jāatbrīvo tikai 4 garas skrūves. Tām tikt klāt ir visai vienkārši, ja mašīna ir uz bedres (vai pacelta), un noņemts kreisais priekšējais ritenis. Riteņa pusē ir uzgriežņi un motora pusē jāpietur skrūves galva (nav korpusā ieskrūvēts, kas atviegloja nervu sistēmu par ierūsējušām skrūvēm korpusā). Noņemot 4tras minētās skrūves, jāatbrīvo lielais SP rats, kuram galā ir 32 atslēgas uzgrieznis. Lieta darīta. Tālāk, lai SP dabūtu laukā, papildus jānoņem stikla apskalotāja bačoks, jo SP var dabūt laukā tikai pa augšu. Problēmas bija ar rata dabūšanu (izsišanu) laukā no pirksta: Ratam ir šlices un pirkstā tās bija labi iesēdušās.
Kad SP jau ir laukā, atskrūvējām vēl 4 skrūves un izdabūjām lielo ratu laukā no SP korpusa. Tikām klāt arī blīvei. Blīve ir veļasmašīnas durvju gumijas prototips :D samazinātā versija. Un jā, to piespiež noslēgta apaļa atsperīte, kura arī bija pie vainas. Sēdējām un pīpējām, kā pastiprināt atsperīti vai arī kur dabūt jaunu.
Iešāvās prātā vienkārša doma: par cik atsperīte ir ļoti tieva un kompakta vijumos, uztaisījām mazu cilpu un 2vreiz skrutku, līdz ar to atsperes iekšējais diametrs samazināts par 3 mm. Nu ko, likām atkal visu kopā.

Nostrādāja - nobraukājāmies visu Svētdienu un nu esmu darbā Rīgā no Tukuma un no eļļas sūces ne miņas. Iztērējām - NEKO! Ieguvām - viens defekts mazāk plus gandarījums, kas nav mazsvarīgi!

Lai arī HG II ir liela mašīna un detaļas tai ir masīvākas, nekā vieglajām auto, tomēr prieks remontēt!

P.S.
Ja kautko sīkāk vajag, dodiet ziņu - pastāstīšu.

Post Reply