Santa Fe degvielas patēriņš

Обмен опытом и помощь в выборе
Post Reply
Driver123
Ieskrējis uz mirkli

Santa Fe degvielas patēriņš

Post by Driver123 »

Labdien,

Varbūt kāds var padalīties pieredzēs ar Santa Fe degvielas patēriņa datiem.

Man ir Santa Fe 2011. gada (facelift) dīzelis ar automātisko kārbu (197 zs).
mani drusku mulsina degvielas patēriņš pilsētā. Ar ieslēgtu Eco režīmu un braucot tiešām prātīgi, bez gāzes pedāļa iespiešanas, pa Rīgu braukājot vidējais patēriņš visu laiku turas ap 14L. Pa šoseju viss ir labi tur uz ap 100 km/h braucot patēriņš ~ 7-8L. Bet neliek mieru tas patēriņš pilsētā. Citiem arī tāds viņš ir, jeb man varbūt jādzen auto uz garantijas remontu?

Un vēl jautājums - vai tas ir normāli, ka Santa Fe brīdī kad stāv piemēram pie luksafora tā brīža patēriņu rāda kā maksimālo iespējamo. Citiem auto šādos brīžos parasti rāda 0 patēriņu. Santa Fe tiešām ir otrādi, jeb man jādodas uz servisu meklēt vainu?

ļoti ceru sagaidīt komentārus no citiem šāda auto īpašniekiem.
Jau iepriekš paldies!

Bender
Tomēr Spameris

Re: Santa Fe degvielas patēriņš

Post by Bender »

1. Manuprāt 14l/100km tikai pilsētas režīmā ir OK. Man bembis tikai pilsētas režīmā (3km uz/no darba) rij 10-12l/100km. Lasīju/skatījos apskatu arī par jauno Audi Q7 - pēc papīriem jābūt 5,7 jauktajā ciklā, bet dzīvē testētājiem sanāca tuvu 11l/100km, no kuriem pilsēta bija pat mazāk par pusi.
2. Pilnīgi pofig ko rāda, tam tekošā patēriņa cipariem ir tikai izklaidējošs raksturs. Gan bembis, gan Coupe, kamēr es izbraucu ārā no pagalma rāda visus 20l/100km - nav pamata tam ticēt, jo gāzes pedālis nav pat īsti nospiests.

Vienīgais reālais patēriņa rādītājs ir saliet pilnu bāku, izbraukt tukšu un saliet vēlreiz tajā pašā tankštellē, pēcāk izrēķināt nobrauktos kilometrus un sadalīt uz salietiem litriem. Nepazīstu nevienu kam tas borta dators rādītu precīzus skaitļus - kļūda ir tikai normāla, jo borta dators patēriņu rēķina ievācot info nevis nepārtraukti, bet gan ik pēc brīža.
BMW 318d Touring '10 Image
VW Touran '12 Image
ex Hyundai Coupe '07 LPG Image

jakuska

Re: Santa Fe degvielas patēriņš

Post by jakuska »

nesen bija interesants raksts tvnetā vai delvos par to, kā auto ražotāji mānās ar šiem datiem un bija procentuāli parādīts cik katrai markai var pieskaitīt pie uzrādītā nobraukuma klāt, atsevišķiem ražotājiem bija vairāk kā 50%.

Post Reply