Riepas, kādas!?

Обмен опытом и помощь в выборе
elmo
Rakstnieks?

Re: Riepas, kādas!?

Post by elmo »

To cik km var nobraukt un cik ātri dilst tu vari redzēt no degvielas patēriņa skalas.
Jo ekonomiskāka riepa, jo cietāka tā būs un mazāk dils.Te tev būs degvielas ekonomija un garāka nobrauktā distance.
Bet, ir viens bet, tavs bremzēšanas ceļš palielināsies un vadāmība pasliktināsies.
Tā kā te nu ir mūžsenais jautājums,kas labāk, taupīt vai braukt droši?
Es kaut kā parasti sliecos par labu vadāmībai un drōšībai.
Toyota RAV4 Hybrid
BMW X3 3.0sd

rododanders
Gandrīz Guru

Post by rododanders »

kā jau pirms tam teicu ka Yokohama Ice Guard (IG35) ir sūds, tad tagad tik to x10 apstiprinu! :cry:
skaļums pirmajā ziemā bij ok, pirmajā vasaras pusē skaļums +- ok un ar pa vasaru labi turējās uz ceļa, ūdeni gan spieda pasūdīgi jau vasarā ārā bet tas tā.
~mēnesi atpakaļ man laikam riepas piedila tā, ka kļuva laikam cietākas un sāka izdvest tādu troksni, ka kolēģis teica ka "viņam centrifūga mājās styrādājot klusāk" plus vēl tagad samainiju pakaļas riepas ar priekšu vietām un sakarā ar to ka priekša ir smagāka (motors), tad uz 40km/h jau dzird, uz 80 ir jau vāks ... tad uz 110 tās vāks jau ir pieaudzis līdz pzģ līmenim ... :twisted: :o :censored:

ja šitāds troksnis būtu vasaras sākumā jau, nebūtu mēģinājis nobraukt līdzk kliņķim, pirktu jelkādas vasarenes, kaut uz vasaru tik. bet nu nezinu, jo atlikuši max 2 mēneši ... redzēs, jāpaspolē, lai ātrāk piedilst laikam.

elmo
Rakstnieks?

Post by elmo »

Pamazām sāku meklēt ziemas riepas 215/55 R16.
Varbūt kāds zina, kur ir kādas akcijas vai citādi saldas cenas!?
Toyota RAV4 Hybrid
BMW X3 3.0sd

blacklady
Guru

Post by blacklady »

elmo wrote:Pamazām sāku meklēt ziemas riepas 215/55 R16.
Varbūt kāds zina, kur ir kādas akcijas vai citādi saldas cenas!?
Man tas ir tikpat aktuāls jautājums :)
Hyundai Sonata 2007 2,4 A/T

rododanders
Gandrīz Guru

Post by rododanders »

da ko tur meklēt, ja vismaz 160-200ls ir kabatā, tad brauc uz gandrīz jebkuru bodi un pērk nost 195/65/R15
a ja lietotās, tad jau var ķemmēt ss'us vai lietoto šrotus kas tagad baigi saradušies

man ar vajag jau tagad, bet vēl stiepšu gumiju

ja sakasīšu $, tad ņemšu jaunas Hankok vai GT radial. iekš pkp.lv ok cenas, kā katru gada lētā gala riepām un, galvenais, zinu kā šo marku riepas uzvedas uz ceļa un tas nebaida.
ja $ būs jāmeklē ... ceru ka ne ... negribu es lietotas, vēl nekad neesmu pircis lietotas. esmu paradis arī ar 1ām riepām braukt i ziemu i vasaru :) un pat vēl nākamo ziemu, nu pēc apstākļiem :)

elmo
Rakstnieks?

Post by elmo »

rododanders wrote:da ko tur meklēt, ja vismaz 160-200ls ir kabatā, tad brauc uz gandrīz jebkuru bodi un pērk nost 195/65/R15
a ja lietotās, tad jau var ķemmēt ss'us vai lietoto šrotus kas tagad baigi saradušies

man ar vajag jau tagad, bet vēl stiepšu gumiju

ja sakasīšu $, tad ņemšu jaunas Hankok vai GT radial. iekš pkp.lv ok cenas, kā katru gada lētā gala riepām un, galvenais, zinu kā šo marku riepas uzvedas uz ceļa un tas nebaida.
ja $ būs jāmeklē ... ceru ka ne ... negribu es lietotas, vēl nekad neesmu pircis lietotas. esmu paradis arī ar 1ām riepām braukt i ziemu i vasaru :) un pat vēl nākamo ziemu, nu pēc apstākļiem :)
195/65 R15 segmentā GT Radial un Hankook cenas ir ļoti tuvas vai pat vienādas ar DUNLOP, Goodyer, Firestone, Yokoham, Falken (cenas grozās no 40-50 LVL) un principā ar 200LVL pilnībā pietiek, lai nokomplektētos ar Goodyer vai Dunlop, kas ir no riepu testu augstākajiem plauktiem un rada apziņu, ka braukšana kaut vai par dažiem procentiem ir drošāka. Ir jābūt baigam GT Radial un Hankook fanam, lai vienādas (vai gandrīz vienādas) cenas apstākļos izvēlētos tieši šīs riepas, man pagaidām kaut kā nav pieticis dūšas eksperimentēt ar konkrētajiem riepu ražotājiem.

Vispār mazliet samelojos, pelēci šoziem nopirku ar Hankook riepām 225/45 R17, tā kā viedoklis tomēr ir. Hankooki pa iebrauktu risi brauca tikai taisni, neatkarīgi no tā uz kuru pusi griež stūri, kamēr Goodyer brauca tieši tur, kur pagriezta stūre. Protams, salīdzināt 195/65 R15 ar 225/45 R17 nav īsti korekti, iespējams, ka 195/65 R15 Hankooki uzvedas pavisam savādāk, par R17.

Kas attiecas tieši uz 215/55 R16, tad tur cenas sākas no 75LVL Hankook galā un pāri simtam Goodyear un Dunlop galā. Gandrīz vai sliecos uz kaut kādu vidusceļu Humho vai Yokohama izpildījumā par LVL 80. Psiholoģiski gan liekas nežēlīgi dārgi, ja salīdzina ar R15.

Bet
Toyota RAV4 Hybrid
BMW X3 3.0sd

rododanders
Gandrīz Guru

Post by rododanders »

katrs pērk pēc savām iespējām. un hankook'i un gtradial'i nav vienā cenā ar brendiem :D es jau tos neizvēlējos sadomazohisma pēc. ja nu vienīgi ir pie kājas vai piķo ~160 vai >200 lašus, man nav vienalga.
es neko sliktu par hankookiem nevaru teikt, kolēģis ar gt radial'iem brauca ar vairākas ziemas.
kā jau teicu, katram savs.

blacklady
Guru

Post by blacklady »

Man bija Michelin X-Ice,nokalpoja 5 gadus,gribu līdzvērtīgas.Perfektas riepas.
Hyundai Sonata 2007 2,4 A/T

elmo
Rakstnieks?

Post by elmo »

Nu re, 5 gadi ar vienām riepām ir ļoti labs rādītājs. Man parasti ziemenes nekalpo ilgāk par 2 sezonām! Cits jau teiktu, ka var arī vēl trešo sezonu nobraukt, bet man kaut kā bail, jo protektors vizuāli pieņemams izkatās tikai uz pakaļējām riepām, bet priekšējās varētu mocīt tikai pa vasaru!
Ir vēl arī tādi kadri, kas nopērk tikai 2 riepas un nomaina priekšējās, bet pakaļējās atstāj vecās!
Toyota RAV4 Hybrid
BMW X3 3.0sd

elmo
Rakstnieks?

Post by elmo »

Nu, kurš jau paspēja vasarenes uzmontēt!? Vakar Ventspils šosejas grāvji bija pilni ar novākotiem auto!
Toyota RAV4 Hybrid
BMW X3 3.0sd

Bender
Tomēr Spameris

Post by Bender »

es vēl nesteidzos :)
bet jā, pagājušnedēļ ielās tika manīts auto pieplūdums uz smukiem, jauniem ļitakiem.
BMW 318d Touring '10 Image
VW Touran '12 Image
ex Hyundai Coupe '07 LPG Image

Bender
Tomēr Spameris

Post by Bender »

šoziem izmēģināšu GY UG9 Ice2 uz klasiskās piedziņas rumaka.
bet beidzot sāk izskatīties, ka iekš LV var pirkt riepas - beidzot cenas ir tādas pat, kā reifen-direkt vai pat zemākas.
BMW 318d Touring '10 Image
VW Touran '12 Image
ex Hyundai Coupe '07 LPG Image

elmo
Rakstnieks?

Post by elmo »

Atskaitei par riepām:
GY Ultra Grip Ice+ pievīla manas cerības! Viss bija forši, kamēr neparādījās ledus, kuram pa virsu ūdens kārta! Pa sniegu, vai pliku ledu viss štokos, bet kā ūdens uz ledus, tā nekontrolējama slidotava! Tik ļoti nepatika tā sajūta, ka priekšā uzliku Nokian Hakkapellitta R. Tagad viss čiki bumbās, vismaz var kontrolēt situāciju!
Secinājums par GY UG Ice+ ir tāds, ka tā ir sabalansēta riepa visiem laika apstākļiem un tā nekad neizkritīs nevienā riepu testā, bet tajā vienīgajā gadījumā, kad uz ceļa būs melnais ledus ar ūdens plēvīti pa virsu, var sanākt kost pirkstos.

Tādā ziņā Dunlop SP winter sport 4D uz otra auto ir labākas. Uz slapja ledus iedveš pārliecību! Nākamam gadam skatīšos Dunlop virzienā!Turklāt pārējos paramatros ļoti sabalansēta riepa un uz sausa asfalta tā negrīļojas kā skandināvu tipa frikcijas riepa Nokian Hakkapellitta.
Toyota RAV4 Hybrid
BMW X3 3.0sd

Post Reply